Pi Kare Adası ProjeleriPi Kare Adası Projeleri

AYGAZ Ayışığı (Eylül 2007 / Aralık 2007)

Ayışığı Aygaz'dan Sağlık Işığı

Amac

Hepimiz kendimiz için bir şeyler isteriz. Bazılarımız iyi bir eğitim, bazılarımız güzel bir ev, bazılarımız bir dünya seyahati. Ancak herkes en çok sağlıklı olmayı ister. Bunun için ihtiyaç duyduğumuz her türlü sağlık hizmetini alabileceğimiz yer ise, Türkiye’de tam 47 yıldır varolan, her ilde her bucakta ve her köyde halkın hizmetinde olan sağlık ocaklarıdır. 2006 Ekim ayı itibariyle Türkiye’de faaliyet gösteren 6348 sağlık ocağı bulunuyor ve bu merkezlerde en çok aşı odaları kullanılıyor. 2005 yılında sağlık ocaklarında muayene olanların sayısı 105 milyon. Amac, toplumumuzun sağlık hizmetlerinden daha rahat koşullarda faydalanması ve bu faydanın sürdürülebilir olmasıdır.

Aygaz Neler Yapıyor?

T.C. Sağlık Bakanlığı ile 13 Eylül 2006 tarihinde imzaladığı protokole göre, 81 ilde 81 Sağlık Ocağı’nın Aşı Odasını yeniledi. Bu odalarda her türlü iç bakım yapıldı, daha sonra odalar gerekli malzemelerle donatıldı ve odaların standartları yükseltildi.

Ayışığı: Aygaz’dan Sağlık Işığı tüm Aygaz ailesinin birlikte yürüttüğü bir projedir.
Websitesi aracılığı ile hangi illerde hangi sağlık ocaklarına Ayışığı’nı getirdiği, aşı odalarının yenilenmiş görüntülerini, projeye katılan bayileri ve her türlü gelişmeleri bulabilirsiniz. Sorularınızı yöneltebilir ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Pİ KARE: Aygaz’dan Sağlık Işığı ülkemizin 81 ilinin 81 sağlık ocağı aşı odasında açılış organizasyonlarını ve duyurularını 3 ay boyunca yaparak bu projede katkımız olduğu için mutluyuz ve gururluyuz.

http://www.aygazayisigi.org